Zajímavosti a tipy

Při přechodu na světlejší odstín vlasů je nutné provést vyčištění vlasů od stávajících umělých či přírodních pigmentů.  Barva umělou barvu nezesvětlí a přírodní odstín dokáže zesvětlit maximálně o 4 stupně za pomoci silného oxidantu.

Ani při provedení čistící lázně není zaručen 100% výsledek, záleží na množství vrstev aplikovaných barev, zda byla barva profesionální nebo z drogerie, na kvalitě vlasů, požadovaném stupni zesvětlení a dalších faktorech.

Jaká barva mi bude slušet?

Obecně se doporučuje odstín barvy, který nám nadělila příroda. Působí nejpřirozeněji a není kontrastní s obočím a řasami. Pokud chceme tmavší nebo světlejší, neměl by být cílově ztmaven či zesvětlen o více jak tři hloubky tónu.

Proč nepoužívat barvy z drogerie!?!

Barvení vlasů barvami z drogerie zbavuje vaše vlasy proteinu,
silně otevírá kutikulu, následně ve druhém kroku vlas obalí silikony
a hůře pak do něj může proniknout jakákoliv výživa.
Po čase přestane pracovat vlas jak má a kutikula se dá uzavřít pouze mechanicky.
Profesionalní barva: Molekuly barviva jsou ukladány dovnitř vlasu, kde se nacházií melanin.Tyto molekuly jsou větší a početnější než váš přírodní melanin, takže po obarvení molekuly barviva převažují a stávají se zodpovědné za dominantní barvu vašich vlasů.
Barva z drogerie : "Poskvrní " proteiny v kortexu, takže chemicky změní jejich povrch. Vzhledem k tomu, že vase vlasy jsou z 90% tvořeny proteiny, znamená to, že vaše vlasy uz v podstatě nejsou vaše vlasy. Barvou byly proste fyzicky změněny.
Profesionalní barva: Je individualně namichaná konkrétně pro vaše vlasy. Váš kolorista mícha skutečně barvu právě pro vás. To znamená, že vyvíječ (peroxid vodiku) je také vybírán na základě vaší síly a kondice vlasu. Pokud máte porézní nebo narušené vlasy, kolorista zvolí nižší sílu vyvíječe, takže vaše vlasy zůstanou v nejlepší možné kondici po barvení.
Krabičková barva z drogerie: Používá nejvyšší sílu vyvíječe. Protože barva musí být "univerzalní" a fungovat na každého, musí také obsahovat nejúčinnější chemikálie.
Profesionalní barva: Přestává pracovat po určité době. Vlastnost profesionálních barev je taková, že pomalinku přestávají účinkovat od momentu, kdy je kadeřník namícha. Po dopůsobení a umytí je hotovo. Máte krásnou barvu a teď s ní můžete jít dělat parádu.
Krabičková barva: Pracuje "přesčas". Tyto barviva nazývame "progresivní", protože pořád barví a vrství se na sobě postupem času. Takče pokaždé, kdy si hodíte v koupelně na hlavu krabičkovou barvu, vlasy trochu víc ztmavnou a trochu víc se poškodí. Zvlášť u tmavších odstínů používaných delsší dobu, může být téměř nemožné je z vlasu dostat, i s použitím profesionalních zesvětlovačů. Zdroj:VŠK

Shrnuti:


Krabičková barva fyzicky změní vlas, a vlasové vlákno oslabuje. Obsahuje mnohem více amoniaku či jiného činidla, jelikož má velké částice pigmentu a proto potřebuje i silnější oxidant, který otevře kutikulu vlasu dokořán. Nebere v úvahu, že se jedná o středoevropský vlas, který je jemný a proto i vlasy mnohem více trpí.
Když vas barva omrzí a budete ji chtít změnit, bude mnohem slozitejsi či nemožné ji z vlasu dostat. Zdají se vám vlasy po barvení hebké? To protože barvy z drogerie obsahují mix nepropustných silikonů, které vlasy zalaminují a obalí a vy máte pocit, že jsou vlasy v ještě lepší kondici než před barvením. Tento povlak na sebe rád chytá minerály z vody a silikony z šamponů, vlasy jsou po čase bez lesku, matné, lámavé a křehké.


PROČ POUŽÍVAT BEZSULFÁTOVÉ ŠAMPONY

,Sodík lauryl sulfát (SLS) je umělá pěnivá látka, která je obsažena čistících prostředcích a odmašťovadlech proto, že zákazníci očekávají bohatou pěnu.

Sodík lauryl sulfát dráždí pokožku, má schopnost proniknout jednotlivými vrstvami kůže a dostat se do krevního řečiště.
Většina mýdel, šamponů a hydratačních krémů, v nichž je obsaženo SLS, také obsahuje velké množství chemikálií.
SLS zbavuje vlasy a pokožku hydratace, velmi účinně ničí tukové vrstvy, které jinak udržují pokožku hebkou a vláčnou, dráždí oči a jiné citlivé tkáně.
SLS také způsobuje vypadávání vlasů - dochází k podráždění a následnému možnému poškození vlasových folikul. Šampony s obsahem SLS mohou způsobovat vysušování střední části vlasu, což má za následek ztrátu přirozeného lesku a matný vzhled vlasů.

Proč se vyhnout PARABENůM

Parabeny jsou konzervační látky používané při výrobě kosmetiky. Ve složení je poznáte podle přípony -paraben.
Parabeny a jejich soli se používají při konzervaci velké většiny kosmetických produktů, a i když nemají tu nejlepší pověst, tak jsou považovány většinou za bezpečné a zdravotně nezávadné.
Nevýhodou parabenů je jejich chemický původ, přeci jenom jsou to látky, které vznikají umělou cestou a nejsou tělu přirozené. Navíc nejsou přirozeně odbouratelné v přírodě.
Parabeny také mohou způsobovat alergie a některé z nich byly už dříve zakázány legislativou pro kosmetické i potravinářské použití.
Největší výhodou používání parabenů je jejich velmi dobrá účinnost. Parabeny působí proti plesnivění, bakteriím a mikroorganismům v kosmetice. Díky tomu především přírodní látky vydrží déle čerstvé a déle si udrží svou účinnost.
Parabeny můžou ovšem způsobovat i alergie a navíc se chovají jako ženské hormony - estrogeny.
Můžou tak být zodpovědné za snížení plodnosti u mužů nebo za výskyt nádorů v prsu.

Jako problém se také ukazuje hromadění a kombinace parabenů na pokožce při běžném používání kosmetiky, víte o tom, že průměrná žena na sebe během jednoho dne namaže 12 produktů obsahující parabeny?
Kosmetické firmy tak začínají v posledních letech od užívání parabenů ustupovat a hledají nové náhražky a modernější konzervační prostředky. A tak i u velkých kosmetických značek dnes už najdete produkty označené jako paraben free.
PŘÍRODNÍ KONZERVANTY
V dnešní době jsou známé i přírodní konzervanty, které se používají v certifikované přírodní kosmetice. Většinou jde o kyseliny a jejich soli, které se přirozeně vyskytují například v ovoci. Zdroj:VŠK


Jak probíhá postupné zesvětlování? Přechod z černé na platinovou blond.

Ikdyž máte všechny peníze světa, nemůžete přeskočit oranžovou fázi. Jsme kadeřníci, ne kouzelníci :)

Domácí masky pro mastné vlasy a proti lupům
Právě pro Vás bude ideální citronová maska. Šťávu z jednoho citronu vymačkejte do sklenice a smíchejte s trochou vody.
Vmasírujte do pokožky hlavy a pročešte. Nechte působit asi 15 minut a vlasy opláchněte vlažnou vodou. Masku opakujte jedenkrát týdně.

Domácí maska pro suché vlasy
Máte lámavé vlasy a chybí jim lesk? Udělejte si masku z olivového oleje.
Olej nalijte do šálku a ohřejte v mikrovlnné troubě. Vlažný olej pak vmasírujte do suchých vlasů od kořínků ke konečkům. Důkladně pročešte. Vlasy zabalte do igelitového sáčku a turbanu. Nechte působit alespoň hodinu, masku opakujte jedenkrát týdně. Pokud máte mastné vlasy, olej neaplikujte ke kořínkům, pouze jej naneste na konečky.

Domácí maska pro třepící se konečky
Pokud Vás trápí lámavé vlasy a třepí se vám konečky, umíchejte si masku z medu a vajec..
Budete potřebovat: dva vaječné bílky, dvě polévkové lžíce medu a pár kapek olivového oleje důkladně promíchejte, dokud se nevytvoří jemná pasta. Tu naneste do vlhkých vlasů a pročešte. Nechte působit minimálně třicet minut a opláchněte vlažnou vodou.

Kontakt:

Zuzana Šídlová

Gebauerova 235

50758 Mlázovice

775937140

secovaz@seznam.cz


Pracovní doba

PONDĚLÍ - NEDĚLE

dle objednání
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky